Z okazji dnia dziecka 1 czerwca 2024 r. na osiedlu Grunwald – Łąkoszyn przy ulicy Królowej Jadwigi 7 (teren przy Wydziale Komunikacji  w Kutnie) odbył się piknik rodzinny pn. „Mundurowy Dzień Dziecka”.  Organizatorami wydarzenia był Powiat Kutnowski, RSM „PIONIER” w Kutnie oraz Komenda Powiatowa Policji w Kutnie.

Dzięki zaangażowaniu służb mundurowych, najmłodsi oraz ich opiekunowie mogli przypomnieć sobie o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa przed zbliżającym się okresem wakacyjnego odpoczynku.  Nie zabrakło licznych atrakcji takich jak: dmuchańce, fotobudka, eurobungee ścianka wspinaczkowa, bańki mydlane, taniec z kolorami, foodtrucki, które umilały dzieciom i wszystkim zgromadzonym  to sobotnie popołudnie.

Frekwencja na pikniku przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów, a do niektórych z atrakcji ustawiały się długie kolejki.  RSM „PIONIER” jako współorganizator i jeden ze sponsorów wydarzenia pragnie podziękować wszystkim, którzy wzięli w nim udział  oraz tym, którzy  przyczynili się do jego organizacji.  Widok szczęśliwych dzieci i ich rodziców potwierdza słuszność wspierania  tego typu inicjatyw oraz daje motywacje do organizowania pikników  w przyszłości.